Erdoğan: Artık Adana’yı bu malum ellerden almaya hazır mıyız?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da seçim mitingi düzenliyor.

Erdoğan konuşmasına, “Adanalıyık Allah’ın adamıyık şiarıyla hasbiliğin, harbiliğin delikanlılığın kitabını yazan adana bugün bir başka güzel” sözleriyle başladı.

“31 Mart’ta Cumhur İttifakın verdiği destekle adana inşallah yeni bir destan yazacak” diyen Erdoğan, “Rakamı aldım şuanda Adana’da meydanda 75 bin kişi var. Artık Adana’yı bu malum ellerden almaya hazır mıyız?” diye konuştu.

Muhalefeti hedef alan Erdoğan, “Kendi seçmenleri başta olmak üzere milleti tıpış tıpış sandığa gidip oy verecek bir mecburiyet cenderesine sıkıştırmak isteyenlere günlerini göstereceğinize inanıyorum. Adana böyle artistliklere eyvallah eder mi? Adana kendi iradesini çantada keklik kabul edenlere yol verir mi? Parti içindeki iktidar kavgalarından başlarını kaldıramıyorlar. Birbirleriyle didişmekten fırsat bulamadıkları için başka bir konuyla ilgilenemeyecek durumdalar” ifadelerini kullandı.

Erdoğan sözlerinin devamında da şunları kaydetti:

“Bunlar hal çadırını hastane diye benim Adanalı kardeşlerime yutturmaya çalıştılar. Bunlar bu denli yalancı. Kendilerine hayrı olmayanların memlekete hayrı dokunması mümkün mü? Biz Türkiye Yüzyılı diyoruz hazırız diyoruz kararlıyız diyoruz onlar ise kapalı kapılar ardında birbirlerinin kuyusunu kazıyor, kirli ittifaklarla DEM’leniyor. Şaibeli pazarlıklarla seçim kazanma peşinde koşuyorlar.

Ayrıntılar gelecek…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x