Tina ekipten çıkarıldı

Balıkesir’in Gönen ilçesinde yaşayan eski Dünya Bankası Asya Direktörü Korhan Berzeg, 17 Haziran’da Doberman cinsi eğitimli köpeği Tina ile birlikte yürüyüşe çıktı. Ancak ne Berzeg ne de Tina geri döndü. Kayıp ihbarı üzerine bölgede geniş çaplı arama çalışmaları başlatıldı. Havadan ve karadan yapılan aramalarda, 250 kilometrekarelik alan üç kez tarandı ancak hiçbir iz bulunamadı.

TİNA’NI DÖNÜŞÜ UMUTLANDIRMIŞTI

Arama çalışmalarında sonuç alınamayınca umutlar tükenmeye başladı. Ancak 74 gün sonra, 29 Ağustos’ta Tina’nın Armutlu Mahallesi’ndeki yazlığa geldiği haber verildi. Berzeg’in eşi Angela Berzeg, hemen bölgeye gelerek köpeği teslim aldı. Tina’nın sağlıklı olarak dönmesi, arama çalışmalarına yeni bir ivme kazandırdı.

GPS CİHAZINDAN BEKLENEN VERİM ALINAMADI

Tina’nın sahibinin izini sürmesi için GPS cihazı takılıp aç bırakıldı. Köpek, bulunduğu yere götürülerek doğaya salındı ancak her defasında yazlığa geri döndü. Bu durum, köpeğin otomobille getirilip bırakıldığı ihtimalini akla getirdi. Tina’nın üzerinde arazide kaldığına dair kir, toprak ve çamur gibi izlerin bulunmaması da şüpheleri arttırdı. Köpeğin yakın bölgede alıkoyulup bırakılma ihtimaline karşı dışkı ve kan örnekleri alınıp laboratuvarda incelenmeye gönderildi.

ARAMA ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİLİYOR

Tina’nın arama çalışmalarına katkısı olmayacağı düşünülerek İstanbul’a gönderilmesinin ardından, bölgedeki arama faaliyetleri sil baştan yapılmaya başlandı. Jandarma, AFAD, AKUT ve GÖNDAK’tan oluşan 110 kişilik ekip, 80 metruk bina, kullanılmayan ev ve ahır ile su kuyularını teker teker aradı. Özellikle Tina’nın bulunduğu bölgede yoğunlaştırılan aramalarda dron ve İHA’lar da kullanılıyor. Ayrıca bölgeden geçen 40 aracın sürücülerinin sorgulanması ve 20 kişinin ifadesinin alınması gibi çalışmalar da devam ediyor.

TİNA EKİPTEN ÇIKARILDI

Arama kurtarma çalışmaları için umut olan Tina, beklenen performansı gösteremediği için ekipten çıkarıldı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x