Onları Giyen Ayağında Servet Taşıyor! Dünyanın En Pahalı 10 Ayakkabısı

Zenginin malı yine bizim ağzımızı yordu! Bu içeriğimizde dünyanın en pahalı ayakkabılarını derledik. Hiçbir zaman ayağımızda göremeyeceğimiz ayakkabıları görelim bakalım…

10. Kanye West Nike Air Yeezy – 1.9 milyon dolar

Kanye West’in Grammy Ödül Töreni’nde giydiği bu ayakkabılar, West’ten sonra 1.8 milyon dolara satılarak o dönem rekor kırmayı başardı. Ayrıca bu ayakkabı Nike ile Kanye’nin iş birliğinin başlangıcı için de önemli bir yere sahipti.

9. Jason Arasheben – 2 milyon dolar

Komedyen Nick Cannon, 2014 yılında America’s Got Talent programının sunuculuğunu yaparken bu tamamı elmas kaplı ayakkabıları giymişti. Ayakkabıda 14 binden fazla tam kesim yuvarlak beyaz elmas ve beyaz altın kullanıldı.

8. Stuart Weitzman – 2 milyon dolar

Tanzanit taşı ile süslenen bu ayakkabının kayışlarında 185 karat tanzanit ve 28 karat elmas bulunuyor. Ayakkabının geri kalanında ise gümüş kullanıldı.

7. Stuart Weitzman – 2 milyon dolar

Bu ayakkabılar için Cinderella’dan ilham alınmış. Ayakkabının birçok yerinde pırlantalar kullanıldı. Bu pırlantalar arasında dünyanın en pahalı elmasları da yer alıyordu. Ayakkabıyı 2004 yılında Oscar Ödül Töreni’nin kırmızı halısında Alison Krauss giydi.

6. Michael Jordan’ın 1998 NBA Finalleri’nde giydiği spor ayakkabılar – 2.2 milyon dolar

Bu ayakkabının pahalı olmasının sebebi, yapılırken değerli taşlar kullanılması ile ilgili değil. Çünkü zaten bu spor ayakkabıların değerli taşlarla değil, değerli bir sporcuyla ilgisi var! Bu yüzden de ayakkabı açık artırmada tam 2.2 milyon dolara satıldı!

5. Stuart Weitzman – 3 milyon dolar

Hollywood’un sevilen isimlerinden biri olan Rita Hayworth için özel olarak tasarlanan bu ayakkabı, kırmızı halıdaki ikonik görünümlerden biri oldu. Ayakkabının değerini artıran şey, elmas, safir ve yakut gibi çeşitli değerli taşlarla süslenmiş olması.

4. Harry Winston – 3 milyon dolar

Oz Büyücüsü’nün 50. yılının en görkemli şekilde kutlanması için özel olarak üretilen bu ayakkabı, filmde Dorothy’nin giydiği kırmızı ayakkabıların benzerini 4.600 yakut kullanarak yaptı. Yakutun yanı sıra 50 karatlık pırlanta da kullanıldı.

3. Debbie Wingham – 15.1 milyon dolar

Bu ayakkabılar doğum günü hediyesi olması için özel olarak sipariş edilmişti. Mavi ve pembe elmas gibi en pahalı ve en nadir değerli taşlarla donatılan bu ayakkabı, aynı zamanda saf altından üretildi.

2. Jada Dubai ve Passion Jewelers – 17 milyon dolar

Jada Dubai ve Passion Jewelers Passion, dünyanın en pahalı ayakkabılarından birini tasarlamak için birlikte yola çıktı. Bu ayakkabının bu kadar pahalı olmasının sebebi, 15 karatlık elmaslarla süslenmiş olması. Ayakkabıyı süslemek için 238 elmas kullanıldı.

1. Antonio Vietri – 19.9 milyon dolar

Saf altın, 30 karat elmas ve göktaşından yapılan bu topuklu ayakkabının fiyatı neredeyse 20 milyon dolar. Ayakkabı ilk olarak Dubai’deki moda haftasında sergilenmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x